واسه همیشه تغییر کن

حتما تا بحال سعی کردید تغییری را ایجاد کنید و موفق نبودید و بعد از مدت کوتاهی دوباره روش های قبلی خودتان را پیش گرفتید.همه ازاین مشکل رنج می برند.وقتی که  بدنسازی را شروع کردم ، ایجاد تغییرات هیمشگی در سبک زندگی ام دشوار بود.علم رفتارشناسی به ما می گوید اگر می خواهید تغییری ایجاد کنید ، باید بدانید که چرا آن تغییر را ایجاد می کنید. اما برای پایدار بودن  این تغییر ، شما به چیزی بیشتر از دانش نیاز دارید.

چگونه دور احساساتمان خط بکشیم

اگر می خواهید تغییرات پایدار ایجاد کنید ، باید افکار ، احساسات و کارهای خود را لیست کنید. برای اطمینان از اینکه شما برای ایجاد یک تغییر این لیست را نوشته اید ، با خود مصاحبه ای قدرتمند ترتیب دهید.سه سوال اساسی که باید به آنها پاسخ دهید راجب چگونگی پیدا کردن آمادگی، فهمیدن معنی تغییر و داشتن اعتماد به نفس برای ایجاد تغییری است که دوست دارید انجام دهید.لطفاً از یک دفترچه یادداشت یا نوت گوشی برای نوشتن پاسخ ها استفاده کنید.

۱٫ چه تغییری میخواهید ایجاد کنید؟

عادت جدیدی را که می خواهید ایجاد کنید انتخاب کنید. تغییر مورد نظر خود را تا حد ممکن واضح بیان کرده و یادداشت کنید.

۲٫ برای ایجاد تغییر آماده باشید (به خودتان از یک تا ده نمره دهید)

اگر نمره شما ۶ یا کمتر باشد ، شما آماده تغییر نیستید. بهتر است تغییر دیگری انتخاب کنید یا تغییرهای کوچکتری را ایجاد کنید. انجام هر تغییر مقدمه ای برای یک تغییر بزرگ است ، بنابراین بهتر است که ازتغییرات کوچک شروع کنید. اگر آمادگی شما از ۷بیشتر است ، شما آماده ی ایجاد تغییری هستید که می خواهید ایجاد کنید.به عنوان مثال: اگر میخواهید سحر خیز باشید ،نیازی نیست در اولین روز ۲ساعت زود تر بیدار شود .میتوانید حتی از۲دقیقه زود تر بیدارشدن شروع کنید.البته ممکن است تقسیم اهداف به قسمت کوچک تر برای شما مناسب نباشد. اما این روش برای بیشتر افراد ، پاسخ میدهد. با این حال ، ممکن است این روش مناسب شما نباشد درست مانند خودم.

۳٫ قلبا این تغییر را میخواهید؟

اگر قلبا علاقه به ایجاد تغییر داشته باشیم این تغییر پایدار خواهد بود.سعی کنید این تغییر را با اصلی ترین فاکتور های زندگیتان گره بزنید مانند سلامتی یا پولدار شدن .هنگامی که انگیزه اصلی تغییر را پیداکردید، یک عکس مرتبط با آن را تهیه کنید.اگر یک تصویر انگیزشی باشد بهتر است، چون در مواقع سخت به کمک شما می آید.اگر عکسی دارید که به شما انگیزه میدهد، آن را چاپ کرده و به دیوار اتاقتان بچسبانید یا از آن به عنوان تصویر زمینه تلفن استفاده کنید. قبل از خواندن مطالب بعدی ، قوی ترین انگیزه ی خود را پیدا کرده و آن را به یاد داشته باشید.

۴- چقدر به خودتان برای ایجاد تغییر اطمینان دارید؟ (از ۱ تا ۱۰ به خودتان نمره بدهید)

اگراز ۶ پایین گرفتید ، هدف خودتان را عوض کنید یا از تغییر های کوچک تر شروع کنید.اگر نمره ی شما بیش از ۶ است ، به این فکر کنید که برای رسیدن به تغییری که می خواهید ایجاد کنید، باید از پس چه موانعی برآیید. یک برنامه ی واقع بینانه برای عبور از این موانع داشته باشید . اگر به خودتان شک کردید ،فقط به لحظه ای که از تمام مشکلات عبور کردید ،فکر کنید.از تاثیر افکارتان غافل نشوید!

گاندی تبدیل افکار به عمل را این گونه توضیح داده است:

اعتقادات شما به افکار شما تبدیل می شوند. افکار شما کلمات شما می شوند. سخنان شما اعمال شما می شود. اعمال شما به عادت های شما تبدیل می شود. عادت های شما به ارزش های شما تبدیل می شوند. ارزش های شما به سرنوشت شما تبدیل می شوند.

مهاتما گاندی

اعتماد به نفس شما مشخص میکند که اگر اشتباهی انجام دادید ،آیا راهتان را ادامه خواهید داد یا نه .

۵٫ برای ایجاد عادت جدید برنامه ریزی کنید.

قدم بعدی شما این است که برای ایجاد عادت جدید خود  برنامه ریزی کنید. وقتی زمان عمل رسید ،به هیچ عنوان میزان سختی عادت جدید خودتان را تحلیل نکنید ،فقط عمل کنید.با آسان ترین مرحله ممکن برای ایجاد تغییر جدید شروع کنید این مرحله حتی میتواند پوشیدن یک لباس جدید باشد.به عنوان مثال ،شروع موتور سواری دارید ،اولین کار پوشیدن لباس مناسب آن است .دومین مرحله آماده شدن برای یک مسابقه تمام عیاراست وسومین مرحله برد شیرینی خواهد بود که تنیجه ی زحمات شماست .همه ی این ها با یک لباس ساده شروع شد ،پس فکرنکنید! فقط عمل کنید.به این چرخه ،دنباله ی آماده شدن میگویند .وقتی به فکر شروع کاری هستید ،فقط به قدم بعدی فکر کنید نه تمام مسیر! فکر کردن به تمام مسیر چیزی جز طولانی تر شدن یا غیرممکن شدن آن برای شما به عمل نمی آورد!.

۶٫ موفقیت خود را جشن بگیرید.

هربار که به خواسته هایتان میرسید ،جشن بگیرید . این کمترین حق شماست . برای خودتان و دست آوردهایتان یک روز کاملا رویایی بسازید ،طوری که هرگز آن را فراموش نکنید .شما لایق بهترین ها هستید.

چکیده

۱٫به تغییری که میخواهید ایجاد کنید،پایبند باشید.

۲٫آمادگی خود برای ایجاد تغییر از ۱ تا۱۰نمره بدهید .توجه کنید که نمره ی شما باید ۷ یا بیشتر باشد ،در غیر این صورت آن را به تغییرات کوچک تر تقسیم کنید.

۳٫عادت جدید خود را با فاکتور های اصلی زندگیتان گره بزنید.

۴٫چقدر به خودتان برای ایجاد تغییر اطمینان دارید؟ (از ۱ تا ۱۰ به خودتان نمره بدهید)

۵٫برای ایجاد عادت جدید برنامه ریزی کنید.

۶٫هر بار که موفق میشوید ، جشن بگیرید.

زندگی شما یک اثر هنری است. آن را زیبا کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا