روی خودت زوم کن !

آیا تابه‌حال به خودتان سر زده‌اید؟ آخرین بار چه زمانی بود ؟؟ هنگام مراقبه؟ بعد از بیدار شدن از خواب صبح گاهی؟

اگر می خواهید به اهداف خود برسید ، باید خود را در اولویت قرار دهید ، حتی اگر این امر با نه گفتن به دیگران تحقق پیدامی‌کند.

زوم کردن روی خودتان به طور پیشرفته یعنی : واقعاً از دنیا چه می خواهید؟ چه چیزی بین شما و خوشبختیان ایستاده و مانع شما برای رسیدن به آن میشود؟

-تمرکز داشتن روی خودتان خودخواهی نیست!

درست مثل بقیه افراد در این کره خاکی ، شما هم لیاقت این را دارید که به آنچه می خواهید برسید. این بدان معنا نیست که شما یک فرد خودخواه هستید. به این معنی است که شما باید برای خودتان تلاش کنید،نه دیگران!.

آیا هدف شما از زندگی این است که پدر یا مادر شگفت انگیزی باشید؟ برای انجام این کار ، نمی توانید ۲۴ساعته از فرزندان خود مراقبت کنید. اگرچه مجبور خواهید شد گاهی اوقات گند کاری آنها را جمع کنید ، اما تا ابد نمی توانید از آنها حمایت کنید. اگر از خودتان مراقبت نکنید ، نمی توانید به آنها یاد دهید که به سلامت روان و جسم خود اهمیت بدهند.

قبل از اینکه به فکر بهترین نتیجه برای دیگران باشید ، باید بهترین نتیجه را برای خودتان به دست آورید. ممکن است اهداف شما تغییر کند ، و این طبیعی است. آنچه خوب نیست هزینه کردن خودتان برای دیگران است.

-چگونه می توان روی خود تمرکز کرد و آنچه را در زندگی می خواهیم، بدست آورد

رسیدن به اهداف باید یک عادت همیشگی باشد. از راهکار های زیر برای پیش بردن اهدافتان و مدیریت آنها استفاده کنید

  1. در مورد اهدافتان با خودتان حرف بزنید

شاید همه بگویند باید مدرک دانشگاهی بگیرید ، شغلی با درآمد بالا پیدا کنید وسپس به حرفه  مورد علاقه خود بپردازید.

چشم انداز قدیمی موفقیت بسیاری از افراد را مجذوب خود می کند ، اما برای شما کارآمد است؟از خود بپرسید: زندگی ای که واقعا می خواهم چگونه است؟

مثلا اگر می دانید که از تاریخ و نوشتن لذت می برید. مراحل اصلی زندگی شما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

۱٫برای یک جامعه تاریخی و دولتی کار کنید.

۲٫نویسنده ای مستقل شوید.

۳٫یک رمان تاریخی بنویسید.

۳٫برنده جایزه بوکر داستان نویسی شوید.

۴٫تبدیل به لئو تولستوی مدرن شوید.

یا شاید پرستار هستید و نمیخواهید تغییر شغل بدهید ،اما میتوانید به دنبال کلاس های آنلاین در رابطه با اهداف خود باشید و گواهینامه آن را دریافت کنید.

هیچ رویایی “درست” یا “اشتباه” نیست. تمام آنچه مهم است این است که شما مایل هستید آن را انجام دهید.
همیشه تمرین کنید

رالف والدو امرسون گفت: فقط تمرین کنید ،شما با تمرین کردن قادر هستید هر کاری را که میخواهید انجام دهید.

هرطور شده شما باید تمرین کنید .کتاب ها خودشان نوشته نمیشوند ، آهنگ ها خودشان ساخته نمیشوند،مسیر خودش تمام نمی‌شود.امروز مجبور نیستید همه ی کارها را انجام دهید ،فقط قدم امروز را بردارید.

اگر خواندن یک کتاب چیزی است که به  شما در جهت نویسنده مستقل شدن کمک میکند ، با خواندن فقط ۱۰ صفحه در روز شروع کنید. بعد از یک ماه ، ۳۰۰ صفحه خوانده اید این یعنی یک کتاب کامل!یادگیری شغل محبوبتان فقط در یک ماه!به قول شاعر قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود .

  1. ماشه انگیزه خودتان را بکشید

همه میگونید رویا داشتن و رسیدن به آن ممکن نیست ،اما شما به این حرف ها توجه نکنید ،ماشه ی انگیزه ی خود را بکشید و رویاهایتان را یکی یکی هدشات کنید.

اگراز اشتباه کردن یا شروع چیزهای جدید فرار کنید ،چگونه میخواهید به فرد موفقی تبدیل شوید؟روش قدیمی مساوی است با نتیجه قدیمی .

آیا با رفتن مسیر تهران میتوان به پاریس رسید ؟

شما نمی خواهید به چیزهایی که بقیه میرسند ،برسید ،پس سنت های عموم مردم را دور بریزید هرچند این موضوع میتواند بسیار سخت و ترسناک باشد.

به یاد داشته باشید ، هنگامی که به چالش کشیده می شوید بیشتر رشد می کنید. تمرکز روی خود یعنی قرار گرفتن در موقعیت های سخت.

– از حس ششم خود استفاده کنید

زوم کردن روی خودتان یک علم نیست ، برای این که واقعا به خودتان اهمیت دهید باید با حواس خودتان رابطه خوبی داشته باشید.

وقتی با حواستان رابطه خوبی داشته باشید ، می توانید قبل از نزدیک شدن به روابط بد ، مضر بودن آن را تشخیص دهید. با توجه به تحقیقات علمی،  شما می توانید افراد را با حدود ۷۰٪ دقت در عرض ۵ دقیقه ارزیابی کنید.

چطور ممکن است؟ زیرا احساسی که در اثر تجربه های قبلی پیدا می کنید بسیار قدرتمند است. برای تمرکز روی خود ، باید به خودتان اعتماد کنید.

با این گفته ، تجربیات خطا پذیر نیستد. اجازه ندهید چیزی مانع دیدن آنچه در مقابل شماست شود. مثلا:

هنگامی که فکر میکنید یک فرد بسیار جذاب است،برای اشتباهاتش دلیل نتراشید سعی نکنید حس بدی که نسبت به اشتباه او دارید ،پنهان کنید.

 یا شاید روحیه ی خوبی نداشته باشید و نسبت به همه چیز بدبین باشید. پس از بهتر شدن حالتان دوباره موضوع را بررسی کنید.

حرف آخر، از احساسات خود آگاه باشید ، اما اجازه ندهید آنها به شما دستور دهند.

  1. هدفتان را به صورت روشن و واضح بشناسید

تمرکز روی خودتان به معنی  دوری از تجربیات جدید نیست. اگر می خواهید به اهداف خود برسید ، به تجربیات جدیدی نیاز دارید که به شما کمک می کند تا پیشرفت کنید.

هر از چندگاهی ، روش جدیدی را امتحان کنید. مهم نیست اگر بعد از امتحان روش های جدید ، میلی به امتحان دوباره آن نداشته باشید ؛ مهم این است شما چیز جدیدی یاد گرفته اید.

مطمئن نیستید از کجا شروع کنید؟ موارد زیر را امتحان کنید:

یک زبان خارجی یاد بگیرید

موهای خود را رنگ کنید

خودتان ماشینتان را تعمیر کنیید

برنامه ی خود را معکوس کنید

آزمایش چیزهای جدید به شما کمک می کند مهارت های خودتان  را تقویت کرده و احساس خودتان را نسبت به هدفتان عمیق تر کنید.اگر می خواهید به اهداف خود برسید ، این موارد بسیار مهم هستند.

روی خودت کن

سلامتیتان از همه چیز مهم تر است

چه راهی بهتر از این که بر روی سلامتی خود تمرکز کنید؟ وقتی احساس خوبی داشتید ، کارهای شما  خیلی بزرگ تر از یک فعالیت ساده می‌شود. نکات زیر را حتما رعایت کنید، به قول معروف عقل سالم ، در بدن سالم است.

۱٫حداقل ۷-۸ ساعت در شب بخوابید.

۲٫حداقل سه بار در هفته به مدت ۳۰ دقیقه ورزش کنید.

۳٫میوه و سبزیجات زیادی بخورید.

۴٫وقت کمتری را به شبکه های اجتماعی اختصاص دهید.

۵٫روزانه ۱۰ دقیقه مدیتیشن کنید.

۶٫از مصرف مواد مخدر و الکل خودداری کنید.

۷٫همیشه بین کار استراحت کنید.

۸٫ زمانی که شما به کمک نیاز دارید، درخواست کمک کنید.

اگر با عادت های سالم مانند ورزش مداوم زندگی میکنید ، سعی کنید آن ها را بیشتر کنید. به عنوان مثال ، شروع به استفاده از دوچرخه های برقی کنید که دارای پدال و گاز هستند.

تفریحاتی مرتبط با علاقه ی خود انتخاب کنید

به عنوان مثال اگر به دنبال خوانندگی هستید ، به کنسرت خوانند های مختلف بروید و اهدافتان را از نزدیک ببینید ، از آنها یاد بگیرید ، حتی به راه رفتن آنها توجه کنید ،محل کنسرت خود را انتخاب کنید .

۸٫ پایان راه را نگاه کنید

اگر پیر بودید ، آرزو داشتید چه نوع زندگی ای داشته باشید؟ نگاه به پایان جاده می تواند به شما کمک کند نقاط کور را در برنامه های خود مشاهده کنید.

به عنوان مثال ، شاید زندگی در ده کشور مختلف آرزوی شما باشد . آیا هنگامی که به این آرزو رسیدید بازهم چیزی شما را آزار میدهد ؟

دوست دارید چه میراثی از خود به جا بگذارید؟ آیا حاضرید کاری را انجام دهید و عواقب آن را بپذیرید؟

در انتها خواهید فهمید که فقط باید امروز یک تغییر ایجاد کنید و این یعنی اولین و مهمترین قدم را برای رسیدن به اهداف زندگی خود برداشته اید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا