با استرس خدافظی کن

استرس چیست؟

افکار آزاردهنده ای درباره اتفاقی است که می ترسید رخ دهد. اگر به این افکار توجه کنید ، آنها قویتر می شوند و افکار مشابه ی را به خود جذب می کنند و در کمترین زمان ترس رشد می کند و ذهن شما را مشغول می کند و بر رفتار و حتی سلامتی شما تأثیر می گذارد.نگرانی ها با افکار شروع می شوند ، اما خیلی زود احساسات منفی جای آنها را میگیرند.اگردر لحظه شروع نگرانی ها را متوقف نکنید ، آنها به یک چرخه ی ماندگار از افکار منفی ، تصاویر ذهنی منفی و احساسات منفی تبدیل می شوند.

آیا می توان نگرانی را کنار گذاشت؟

می خواهم چند نکته برای جلوگیری از نگرانی به شما پیشنهاد کنم. خواندن آنها عالی است ، اما تمرین آنچه می خوانید از اهمیت بیشتری برخوردار است.وقتی آرامش درونی زیادی باشید ، نگرانی ها به سختی می توانند به ذهن شما خطور کنند. در این شرایط ، نیازی به جلوگیری از نگرانی ندارید.ذهن آرام نگرانی ایجاد نمی کند. وقتی آرامش درونی را داشته باشید نگرانی ها برطرف می شوند.

در زندگی روزمره شلوغ از آرامش درونی لذت ببرید

آرامش درونی را در زندگی روزمره و شلوغ بیاموزید، ذهن و احساسات خود را آرام کنید.این دونکته بسیار مهم است:

  • استرس و عصبی شدن را کاهش دهید.
  • دیگر نگران ترس هایتان نباشید.

چگونه دیگر نگران نباشیم

 1- از بین بردن نگرانی ها در هنگام شروع ، راحت تر است، تا بعد از تقویت شدن آنها. سعی کنید از افکاری که در ذهن شما می گذرد آگاه باشید و هنگامی که احساس می کنید نگرانی شروع به قدرت گرفتن می کند ، یکی از موارد زیر را انجام دهید:

یک کتاب الهام بخش یا خنده دار بخوانید.

چند نقل قول الهام بخش را بخوانید و درباره معنی آنها فکر کنید.

به ورزش بپردازید تا ذهن خود را از نگرانی ها دور کنید و اجازه ندهید آنها رشد کنند.

هر فعالیتی که دوست دارید انجام دهید. به عنوان مثال فیلم تماشا کنید ، کتاب بخوانید ، قدم بزنید یا با یکی از دوستانتان ملاقات کنید.

۲٫افکار منفی را تجزیه و تحلیل کنید تا دریابید که چقدر واقعی هستند. غالباً ، آنها فقط ترسهای غیر واقعی هستند که استرس و اضطراب غیرضروری ایجاد می کنند.اگر واقعی هستند ، به جای نگرانی ، به دنبال راه حل باشید. گاهی اوقات ، برای از بین بردن دلیل آنها ، باید فقط چند تغییرکوچک در زندگی خود انجام دهید.

۳٫با آن کنار بیایید. این باعث می شود احساس بهتری داشته باشید.

۴٫نگران هستید که مردم درباره شما چه فکر می کنند؟ آیا می توانید ذهن آنها را بخوانید و دقیقاً بدانید که آنها چه فکر می کنند؟ نه ، اینطور نیست! ممکن است که آنها اصلاً به شما فکر نکنند و شما بیهوده نگران باشید.بیشتر اوقات، ما به نتیجه نادرستی می رسیم و رفتار و واکنش های افراد را به اشتباه تفسیر می کنیم. این موضوع یک نگرانی غیرضروری در مورد چیزهایی ایجاد می کند که اصلاً واقعی نیستند.

۵٫وقتی احساس ضعف ، گرسنگی یا خستگی می کنید ، نگرانی ها راحت تر بوجود می آیند. بنابراین ، در این شرایط ، کمی به خودتان استراحت دهید ، چیزی بخورید یا بنوشید و کمی بخوابید. پس از آن ، مقابله با آنچه شما را آزار می دهد آسان تر خواهد بود.

۶٫کاری را که انجام می دهید متوقف کنید و از خود بپرسید: “اکنون چه کاری می توانم انجام دهم تا دیگر نگران نباشم؟” ایده هایی که به ذهنتان میرسد را دنبال کنید.

۷٫ سعی کنید ، خود را از افکار منفی در ذهن خود جدا کنید و خود را از آنها خلاص کنید ، حتی اگر این کار آسان نباشد. سعی کنید نسبت به نگرانی های خود بی علاقگی نشان دهید. ممکن است در ابتدا موفق نشوید، اما با پشتکار موفق خواهید شد.

۸٫می دانم که مدیتیشن مانند فنجان چای برای همه ی افراد نیست. با این حال ، این کار می تواند به شما کمک کند دیگر نگران نباشید و زندگی آرام تری را شروع کنید. یک مدیتیشن ساده ، می تواند بسیار کمک کند. مطمئناً ، شما باید قبل از رسیدن به نتیجه ، مدتی خود را با مدیتیشن همراه دهید.به یاد داشته باشید ، نگرانی ها فکر هستند و می توانید از توجه آنها امتناع کنید. توجه شما ،به آنها حیات و قدرت می بخشد ، و اگر توجه به آنها را انکار کنید (این کار امکان پذیر است ، اما انجام آن همیشه آسان نیست) ضعیف تر می شوند و شما را ترک می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا