آرامش باورکردنی با مراقبه

احتمالاً  بارها  شنیده اید که مدیتیشن استرس را کاهش می دهد و باعث  افزایش آرامش میشود ، اما ممکن است فکر کنید که مدیتیشن برای شما مناسب نیست.آیا مدیتیشن را امتحان کرده اید؟ این کار به آن سختی ای که به نظر میرسد نیست . افراد زیادی در سراسر دنیا  به دلایل مختلف مراقبه میکنند. در این مقاله ،به ویژگی آرامش بخشی مدیتیشن میپردازیم.چرا مدیتیشن استرس را از بین می برد؟ چه تاثیری روی ذهن و بدن شما میگذارد؟ وقتی به مفید بودن آن اطمینان پیدا کردید ، نتایج بیشتری خواهید گرفت.

بیاید با بررسی چند نکته دلیل آرامش بخشی مدیتیشن را بازگوکنیم

 

۱٫مدیتیشن معمولاً در مکانی ساکت و دور از حواس پرتی و سر و صدا انجام می شود و این به آرامش ذهن و بدن کمک می کند. وقتی ذهن و بدن آرام هستند ، سطح استرس و اضطراب کاهش می یابد.

۲٫اثرات مدیتیشن مدت ها پس از مدیتیشن در بدن و روح شما می ماند ، بر ذهن و اعمال شما تأثیر می گذارد ، باعث آرامش بیشتر میشود وآستانه ی تحمل شما را بالا میبرد.

۳٫هنگام خواب ، تمام مشکلات و همه چیزهایی که باعث استرس شما می شوند را فراموش می کنید. خواب بدن و ذهن را آرام می کند،وبدن را بدون تنش و استرس نگه میدارد. مراقبه نیز همین تأثیر را دارد.گاهی اوقات ،شدت استرس خوابیدن را دشوار می کند. از آنجا که بدن و ذهن با مدیتیشن آرام می شوند ، پس از مدیتیشن خوابیدن نیز راحت تر می شود. شاید برای شما عجیب باشد ،اما اگر به انجام دادن مراقبه عادت کنید ،کمتر برای رهایی از تنش به خوابیدن پناه میبرید.

۴- هنگام مراقبه ، از افکاری که به ذهن شما خطور پیدا میکند پیروی نمی کنید. جلوی ورود افکاری را که باعث استرس در شما میشود میگیرید ،این درست مانند یک تعطیلات ذهنی است.به محض استارت زدن مدیتیشن ،روز به روز آرام تر میشوید تا در نهایت به یک زندگی بدون استرس و نگرانی برسید.

۵- تمرین مكرر ، به شما قدرت كنترل ذهن و افكارتان را می دهد و شما میتوانید افکاری را که دوست دارید انتخاب کنید ویا افکار منفی را رد کنید.اگر روی افکار استرس زا تمرکز کنید ، استرس تان را قوی تر میکنید. با این حال ، اگر روی خوشبختی ، آرامش و افکار مثبت تمرکز کنید ، قلمرو پادشاهی ذهنتان را به دست آنها میسپارید ومثبت اندیشی را به پادشاهی میرسانید.

۶٫استرس و فشار مانند موج های اقیانوسی از افکار است که قایق ذهن شما را از سمتی به سمت دیگر پرتاب میکند. وقتی اقیانوس آرام شد ، قایق می تواند بدون خطر و ترس در مسیر مورد نظر حرکت کند. مراقبه اقیانوس افکار شما را آرام می کند و ذهن شما آرام می شود وشما می توانید به طور متمرکز تر و با فکر بیشتری عمل کنید و واکنش احساسی نداشته باشید.

۷٫تحقیقات زیادی در مورد مراقبه انجام شده است. مقالات زیادی در این باره وجود دارد.دکتر ربکا گلادینگ. درمقاله ی خود ، “این مغز شما در مراقبه است” میگوید:

“من مطمئن هستم که شما سخنان افرادی را که درباره ی تاثیرت خارق العاده ی مراقبه میگویند شنیده اید ،شاید با خودتان بگویید که آنها دروغ میگویند یا پیاز داغ موضوع را زیاد میکنند ،اما تمام این نتایج حقیقت دارد.“حداقل ۱۵-۳۰ دقیقه نشستن در روز ، تفاوت زیادی در نحوه برخورد شما با زندگی و نحوه تعامل شما با دیگران ایجاد می کند. شمارا به فردی دلسوز تبدیل میکند و به شما اجازه می دهد همه چیز را با وضوح بیشتری ببینید (از جمله خودتان) و زندگی آرامش محوری داشته باشید،که هیچ جایگزینی برای آن نیست.

۸٫مدیتیشن سیستم ایمنی بدن شما را تقویت میکند. البته در روحیه ی شما هم تاثیر میگذارد وشما را به فردی پر انرژی و به دور از استرس تبدیل میکند ، رسیدگی به وظایف و کنار آمدن با مشکلات را آسان تر می کند.

۹٫مدیتیشن تمرکز ، حافظه وعملکر ذهن شما را بهبود می بخشد. این بدان معناست که شما می توانید با آرامش و کنترل بیشتری امور روزمره ی زندگی خود را کنترل کنید.

۱۰٫بین آرامش درونی و خوشبختی ارتباطی قوی ای وجود دارد. با افزایش آرامش درونی ، خوشبختی شما نیز افزایش می یابد. با داشتن آرامش درونی ، افکار مزاحم ، نگرانی و استرس از زندگی شما دور می شوندوخوشبختی به راحتی و بدون هیچ مانعی ، وارد زندگیتان میشود.مراقبه باعث ایجاد آرامش درونی می شود و آرامش درونی منجر به خوشبختی و شاد زیستن می شود ، حتی اگر هیچ عامل بیرونی برای خوشبختی وجود نداشته باشد.اینها تنها بخش کوچکی از دلایلی است که اثبات میکند مدیتیشن باعث کاهش استرس و افزایش آرامش می شود و چرا باید هر روز آن را تمرین کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا